Etiketlenen üyelerin listesi

1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Ülkeler arasi faiz sözlesmesi (otomatik bilgi transferi) cözümü

Süper Moderatör TamBirOsmanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Verilen Teşekkürler 
    191
    Teşekkürler Alınan Teşekkürler 
    49.018
    Teşekkür
    3.426 Mesaj
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Exclamation Ülkeler arasi faiz sözlesmesi (otomatik bilgi transferi) cözümü

Arkadaslar bu hassas konuyu aslancak hocamiz acmis ve dile getirmis.
    Cok arastirdim, bir böyle, bir böyle yazmis youtube de olsun www de olsun.

Gecenlerde Avukat Ramazan Akbas (Eski ADD kurucularindan) bir live stream yapti ve söyledi:

Türkiyede bankada hesabin olmzsa hic sorun yok. Olsa-gencler icin zor, ama misal emekli ebediyenlerimiz ikametlerini türkiyeye aktarmasi gerekiyor.
    Aktarirken buradaki haklari kaybolmamasi icin Ausländeramt'dan §51 göre bir belge alacak, yani benim otururum türkiyede, ama benim almanyadaki haklarim ölmesin diye.

Bunu verdikten sonra isterse türkieye (6 ay giris cikis yapmada) 10 sene kalsin, vizesis (!!!!!) almanyaya gele bilir.

Ardindan §51 belge ile Einwohnermeldeamt'ta gidecek, orda da Türkiye adresini bildirecek!!!!
    Bundan dolayi tek ikamet yer Türkiye oldugundan bilgi transferi otomatik olarak kalkiyor, cünki ikametini Türkiyede bildiriyor.
    Kisacasi almanyadaki haklari ölmüyor.

Ardindan sosyal sigartaya gidilmesi gerekiyor. Burada turist formulasini kesinlikle almayacak, söyle diyecek:
    Ben almanyadan emekliyim, ikametimi türkiyeye yaptim (§51 belgeyi göstererek), bu yüzden almanyadan emekli maasi alan ama türkiye ikameti olan o belgeyi istiyorum demesi gerekir.
    Bu belge ile Türkiyeden (otomatik SSK karti cikara biliyorsunuz) ister yeni ister gecmisteki hastaliklari tedavi görüyor. SSK is faturayi otomatik olarak buradan aliyor.
    Bu yöntem tersine de oluyor - misal Türkiyedeki ikameti almanyaya aktarma.

Almanyada evi olsa bile sorun degil - düsünün almanlarin Türkiyede sürüsü ile yazliklari var.

Arkadaslar eger bu bilgi ile eger biraz aydinlik getire bildiysem ne mutlu bana. Inanin bazi avukatlar var, güya bir belge yaziyor türkiye transfer edemez diye ve yaklasik €400,- aliyor.
    Sakin kanmayin - bu bir para tuzagi!!!!!!!

Ve ben eminimki cogumuz bu otomatik bilgi transferi arastirip, önüne gecmeye calisiyoruz.
    Bu ara - ben sadece live stream de gördügümü aktardim. Hukukcu degilim bu yüzden sorulara cevap veremicem.

Kaynak: Avukat Ramazan Akbas, Facebook live stream
    ACHTUNG!!! Das Freischalten von verschlüsselten Sendern ist illegal !!!

Burada sunulan aciklanan Programlar ve yazilar, sadece ve sadece deneme amacli olarak kullanlmaktatir.
    Burdaki Programlar sadece TEST amaclidir ve ayrica yapip yapmamak sadece size kalmistir.
    Herhangi bir yanlis kullanimda SIZLER sorumlusunuz!!!!

2. 2 kişi bu mesaj için TamBirOsmanli üyemize teşekkür etmiş: